Github Student Developer Pack Nedir? Nasıl Kullanılır?

Github Student Developer Pack Nedir? Nasıl Kullanılır?

·

3 min read

Github Student Developer Pack, Github’ın öğrenciler için hazırladığı ve tek bir yerden geliştirici araçlarına ÜCRETSİZ bir şekilde erişebilmemizi sağlayan bir hizmettir 🤑 Partner şirketlerin hizmetlerini öğrencilere sunan bu paketle alan adı ve bulut sunucusu sahibi olabilir, çeşitli premium programları kullanabilir ve eğitimlere erişebilirsiniz 🤩 Bu geliştirme paketinden yararlanmak için ise 13 yaş ve üstü öğrenci olma şartı bulunuyor 👀 Github Developer Student Pack genç yazılımcıların tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabilecekleri 100’den fazla hizmet sunuyor 💎 Unity, NameCheap, JetBrains gibi büyük firmaların hizmetlerinin de bulunduğu paket, genç yazılımcılara destek olmak için her yıl yenileniyor. Öğrenciyseniz GitHub Student Developer Pack ile ücretsiz SSL sertifikası, alan adı ya da kredi almak mümkün oluyor.

 • 📍 Datacamp: Öğrenciler için ücretsiz 3 aylık bireysel abonelik.

 • 📍 Unity: Tamamen ücretsiz geliştirme platformu.

 • 📍 Jetbrains: Profesyonel masaüstü IDE’leri: IntelliJ IDEA, PyCharm gibi. Öğrenciler için her yıl yenilenebilecek ücretsiz abonelik.

 • 📍 .tech: 1 yıl boyunca tamamen ücretsiz .tech alan adı ve 100 MB ücretsiz depolama alanına sahip 2 ücretsiz e-posta hesabı sunuyor.

 • 📍 Bootstrap Studio: Bootstrap Studio, Bootstrap çerçevesini kullanarak duyarlı web siteleri oluşturmak için kullanılan masaüstü uygulamasıdır. Öğrenci iseniz tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

 • 📍 Github: Güçlü işbirliği, kod inceleme ve kod yönetimi uygulamasıdır. Öğrenciyken ücretsiz olarak PRO sürümünden yararlanabiliyorsunuz.

Tabii bu listedekiler Github Developer Student Pack’in avantajlarından sadece birkaç tanesi.

 • 📍 25 çeşit domain uzantısının bulunduğu Name.com da istediğiniz domain 1 yıllığına ücretsiz ek olarak ssl koruması dahil.

 • 📍 DigitalOcean üzerinde yeni kullanıcılara öğrenciyseniz 50 dolar kredi.

 • 📍 Pageclip üzerinde 9 dolar değerinde ki basic plan öğrenciliğiniz boyunca ücretsiz.

 • 📍 Heroku üzerinde aylık 7 dolar değerinde Hobby Dyno paketi 2 yıllığına ücretsiz.

 • 📍 HTML, CSS, JavaScript ve Python gibi çeşitli yazılım dillerini öğrenebileceğiniz 30 gün geçerli One Month aboneliği.

 • 📍 Go Rails üzerinde tüm video ve eğitimlere 12 aylığına ücretsiz erişim imkanı.

 • 📍 Travis CI üzerinde öğrenciliğiniz boyunca ücretsiz build hakkı.

 • 📍 Stripe ile ilk 1000 dolarlık gelire kadar komisyon ücreti yok!

 • 📍 Mailgun üzerinde 12 ay geçerli her ay 20,000 email ve 100 email onayı.

 • 📍 Öğrenciyken ücretsiz GitHub Pro kullanma hakkınız var. En teşvik edici olan da belki de bu.

Tüm bunların yanı sıra Electron üzerinde geliştirilmiş Atom geliştirilebilir metin editörü, Amazon Web Services Educate altında tanımlı AWS kredisi, bitnami kurumsal plan erişimi, 2 yıllık Carto kurumsal hesabı, CrowdFlower erişimi, Datadog için 2 yıllık profesyonel hesap erişimi, Flatiron School için 1 aylık üyelik, Electron ortamında geliştirilmiş GitKraken için 1 kullanıcı üzerinden 1 yıllık kullanım imkanı, HackHands için indirim kuponu, Microsoft Imagine altında Azure servis ve geliştirme araçlarına erişim ve Visual Studio IDE kullanımı, SendGrid aylık 15.000 email gönderim olanağı, aylık 500.000 etkinlikli Sentry, Taplytics için 6 aylık limitsiz kullanım, Thinkful 1 aylık araç erişimleri ve eğitimler, Transifex için 1 yıllık başlangıç planı ve Unreal Engine tekliflerinden faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz ya da indirimli olarak sağlanan tüm fırsatları görmek için linki takip ediniz: education.github.com/pack

Nasıl Sahip Olunur?

Şimdi gelelim tüm bu fırsatlardan faydalanabilmek için nasıl başvuru yapabileceğimize. Öncelikle GitHub Education sayfasına gidiyoruz ve “Get benefits for students” butonuna tıklıyoruz.

Akademik durumunuzu öğrenci olarak seçtikten sonra okulunuzun sizin için vermiş olduğu mail adresinizi giriniz.

Sonrasını okulunuzun adını girip GitHub’ı nasıl kullanıcağınızı belirten küçük bir yazı yazarak başvurunuzu gönderiniz.

Eğer başvurunuz kabul edilirse sizin .edu uzantılı maili adresinize doğrulama maili gelecektir mailiniz kontrol etmeyi unutmayınız.

Github’a kaydolduğunuz mail adresiniz okul mail adresiniz değilse ki muhtemelen değildir Settings’e tıklayarak ayarlara gidin sonrasında public email bölümünün sağ altında mavi renk ile belirtilmiş email settings’e tıklayın. Açılan pencerede Add email address kısmından okul emailinizi ekleyip kaydedin. Hepsi bu.

Github şu an öğrenci olarak devam ettiğinizi kanıtlamanız için fazladan bir belge yüklemenizi isterse öğrenci kartınızı ya da öğrenci belgenizi kullanabilirsiniz ✅

Umarım faydalı olmuştur, herhangi bir soru ya da sorununuzda Twitter aracılığıyla bana ulaşabilirsiniz 🤝👋