24 Saatte Yazılımcı Ol

·

1 min read

Evet evet 24 gün değil, 24 ay değil, 24 yıl hiç değil! İhtiyacınız olan sadece 24 saat!

Bu tarz hayal pazarlamacılarına fırsat vermeyin arkadaşlar. Bu tarz clickbait yazılara aldanmayın. Kendinizi kandırmayın. 24 saatte doktor, mühendis, mimar, polis veya herhangi bir alanda, herhangi bir uzmanlık kazanamayacağınız gibi yazılımda da kazanamazsınız. Başarı, emek ve disiplin ister. YouTube’da ya da diğer platformlarda gördüğünüz “24 Saatte Yazılımcı Ol !” ya da “1 Ayda Senior Ol !” gibi aldatıcı, saçma ve hiçbir gerçeklik payı olmayan içeriklere etkileşim vermeyin, aldanmayın.

Bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen ya eleştirmek için okudunuz ya da gerçekten böyle bir şeyin mümkün olup olmadığını merak ettiniz ama değil. Şayet bu gerçek olsaydı yazılım alanında uzmanlaşmak için yıllarını veren insanlar olmazdı. Her meslekte, her alanda olduğu gibi bu alanda uzmanlaşmak için de 24 saatten çok daha fazlasına ihtiyacınız var.

Bu yazıyı sadece farkındalık oluşturmak için yazıyor ve paylaşıyorum. Ciddi ciddi oturup bu konu hakkında yazılar yazan, videolar çeken ve sizi bunun mümkün olduğuna ikna etmeye çalışan hayal pazarlamacılarına fırsat vermeyin. Gerçek hedefler belirleyin, gerçekçi olun. Unutmayın, yeterince çalıştığınız ve emek verdiğiniz sürece her şey mümkün, 24 saatte yazılımcı olmak dışında.

Yazılımla kalın!