2023 Hedeflerim

·

3 min read

2023 hedeflerimi yazmak için biraz geç kaldım ama yine de bir kenarda kalması için yazmak istiyorum.

JavaScript Öğren

 • Uzun bir süredir JavaScript öğrenmek istiyorum. Geçen sene benim için gerçekten üretken bir yıldı. Üniversiteye başladım. HTML, CSS, Bootstrap, birazcık C# ve SEO öğrendim. Notlarımı iyi tutmakla birlikte birçok proje yaptım. Bu yıl JavaScript ve birka. programlama dili daha öğrenmek ve JavaScript kullanarak projeler yapmak istiyorum.

React Öğren

 • JavaScript öğrendikten sonra React öğrenmek istiyorum.

NodeJS Öğren

 • React öğrendikten sonra NodeJS öğrenerek bunu taçlandırmak istiyorum.

Web3 Öğren, Sektörün İçine Gir

 • Tüm bunları öğrendikten sonra WEB3 öğrenmek ve WEB3 sektörünün içine girmek istiyorum.

Yapabilirsen İlk Teknoloji İşini Al

 • Tüm bunları yaptıktan sonraki hedefim ilk teknoloji işimi almak. Yapabilirsen diye özellikle belirttim çünkü tüm bunları yaptıktan sonra kendimi geliştirmeye devam etmek istersem bambaşka bir yol çizeceğim. Ayrıca ilk teknoloi işimin Web3 alanında olmasını istediğimden biraz zor olabilir.

15 Sertifika Al

 • Sertifikanın Cv doldurmak için önemli bir etken olduğunu düşünüyorum bu yüzden bu yıl 15 sertifika almak diğer hedeflerim arasında. Çoğunlukla yazılım ve teknoloji alanında sertifika almak bunların yanında dil sertifikaları da almak istiyorum.

20+ Makale Yaz

 • Makale yazmayı seviyorum artı makale yazmak konusunda henüz çok yeniyim ama bu yıl 20 ve üstü makale yazarsam benim için iyi olacağını + bilgi alanımın genişleyip network açısından bana katkı sağlayacağını düşünüyorum bu yüzden bu yıl 20 ve üzeri makale yazmayı da hedeflerimin arasında koydum.

Network’ünü Genişlet

 • Bence bu sektördeki en önemli şeylerden biri de network’e sahip olmak. Bu yıl kendime koyduğum bir diğer hedefte gerek sosyal medya yönünde gerekse etkinlikler aracılığıyla network’ümü genişletmek. Sağlam, işe yarar, güçlü bir network’e sahip olabilmek.

Finansal Hedeflerini Gerçekleştir

 • Bu yıl kendime finansal olarak da bazı hedefler koydum. Bir sonraki hedefim de bu hedefleri gerçekleştirebilmek ve finansal olarak stabil olmak.

100+ Repo Oluştur Proje Yapmaya Devam Et

 • Kendime koyduğum belki de en zorlayıcı hedeflerden biri de 100+ repo oluşturup proje çeşitliliğimi arttırmak. Yapacağım projeler şimdiden belli belki daha fazla belki daha az olur fakat bu sene en az 100 proje yapmak istiyorum.

30+ Kitap Oku

 • Zaten yapmayı sevdiğim bir şey olduğu için bu hedefi gerçekleştirirken zorlanacağımı düşünmüyorum. Bu yıl en az 30 kitap okumak hatta daha fazlasını okumak da hedeflerim arasında.

Notlarını İyi Tutmaya Devam Et

 • Adnan Menderes Üniversitesi’nde bilgisayar programcılığı 1. sınıf öğrencisiyim ilk dönem bitti ve şuan ortalamam 3.83 notlarımı aynen bu şekilde tutarak mezun olmak hedeflerimden biri fakat daha kısa süreli hedeflerimi yazdığım için şimdilik notlarımı bu sene iyi tutmaya devam etme hedefini kendime koydum.

Kulüplerde Aktif Rol Almaya Devam Et

 • Şuan hali hazırda Aydın HSD(Huwaei Student Developere) kulubünde aktif bir rolüm var ve pek çok kulübe üyeyim. Kulüplerde aktif rol almaya devam ederek bu yılı bitirmek istiyorum.

Staj Yeri Bul

 • Şuan zaten Tamamliyo’da gönüllü stajyerlik yapıyorum fakat okul için zorunlu olarak staj yapmam gerek bu yüzden hedeflerimin bir diğeri de staj yeri bulmak ve hem gönüllü hem zorunlu stajımı başarıyla tamamlamak. ⚡👩‍💻

100 Days Of Code Challange’ını Tamamla

 • Bir diğer hedefim ise daha dün başladığım 100 days of code challange’ını başarıyla tamamlayabilmek. Şuana kadar (henüz sadece 2 gün olmuş olsa da) zor değil hatta eğlenceli umarım 50. hatta 100. günde de aynı şeyleri söylüyor olurum.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim sonraki makalelerde görüşmek üzere! 😊👋🦾